Czy mogę kąpać dziecko chore na ospę?

Podczas ospy wietrznej nie należy rezygnować z kąpieli, najlepiej jednak zastosować natrysk. Nie należy trzeć skóry dziecka ani gąbką, ani ręcznikiem. Do osuszenia skóry najlepiej użyć delikatnego ręcznika lub ręcznika papierowego.

Co stosować do smarowania wykwitów skórnych podczas ospy wietrznej?

Do smarowania wykwitów skórnych nie należy stosować: pudrów płynnych, które zasychając ściągają skórę i sprawiają ból, a ponadto mogą pod nimi rozwijać się bakterie, wywołujące zakażenia skóry. Nie polecana jest też gencjana, która barwiąc skórę, ogranicza kontrolę gojenia się wykwitów. Do leczenia objawowego ospy wietrznej polecane są przebadane preparaty stworzone specjalnie dla dzieci o działaniu przeciwświądowym, które umożliwiają naturalne gojenie się skóry, np. ViraSoothe.

Jaką temperaturę należy utrzymywać w domu podczas ospy wietrznej?

Co powinnam podać dziecku na obniżenie gorączki?

Gorączkę w ospie u dzieci obniża się lekami z paracetamolem, w tej chorobie nie należy podawać ibuprofenu.

Co zrobić, gdy wykwity znajdują się w jamie ustnej?

Wysypka wewnątrz buzi najczęściej prowadzi do problemów z jedzeniem – dlatego wybieraj pokarmy płynne i w postaci papek. Unikaj podawania pokarmów kwaśnych i drażniących. To samo dotyczy napojów – najlepiej podawać dziecku niegazowaną wodę. Preparat ViraSoothe jest wyrobem medycznym do stosowania zewnętrznego, stąd nie poleca się stosowania go w jamie ustnej.

Co zrobić, gdy wysypka występuje w okolicach intymnych?

W przypadku wykwitów skórnych, pojawiających się u dzieci na błonie śluzowej narządów płciowych, można zastosować nasiadówkę z dodatkiem rumianku, a dla złagodzenia świądu – można posmarować wysypkę preparatem ViraSoothe.

Jak działa ViraSoothe?

ViraSoothe zawiera opatentowaną technologię OSMO CARE®, która w przebiegu ospy pozwala szybko złagodzić dolegliwości skórne (zwłaszcza świąd), co zapobiega drapaniu się i ryzyku powstawania blizn, oraz  przyczynia się do naturalnego gojenie się skóry.

Jak często można stosować ViraSoothe?

ViraSoothe należy stosować dwa – trzy razy dziennie lub częściej, w zależności od potrzeby złagodzenia objawów.

Kiedy użyć ViraSoothe w tubie, a kiedy ViraSoothe w prayu?

ViraSoothe w tubie polecany jest do nanoszenia punktowego, gdy wykwitów skórnych jest mniej lub zlokalizowane są np. na twarzy. Natomiast ViraSoothe w sprayu łatwo jest nanieść na większe obszary skóry, zwłaszcza w przypadku dużej ilości wykwitów skórnych, np. na plecach. ViraSoothe należy nakładać cienką warstwą miejscowo na zmieniony obszar skóry i delikatnie wmasować. Zarówno w tubie, jak i w sprayu, ViraSoothe ma postać bezbarwnego i bezwonnego żelu, który szybko się wchłania, gwarantując szybką i niebrudzącą aplikację.

Czy ViraSoothe można stosować na powieki?

ViraSoothe można stosować na całej powierzchni ciała, także na twarzy. Jednak ze względu na ryzyko dostania się preparatu do oka, nie zaleca się stosowania ViraSoothe na powiekach. W razie przypadkowego wprowadzenia preparatu do oczu, należy przemyć oczy dużą ilością czystej wody. Jeśli podrażnienie będzie się utrzymywać, skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

Od jakiego wieku można stosować ViraSoothe?

ViraSoothe został opracowany dla dzieci i można go stosować już od 6 m-ca życia. Ponieważ ospa wietrzna jest chorobą dotykającą zwłaszcza dzieci, preparat został stworzony z myślą o nich, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby ViraSoothe zastosować też u chorych na ospę osób dorosłych.